KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11588051

nr 1158 8051

Olaf Tangen

(1903-1997), Norge

Oljemålning, Modell, signerad, olja på pannå, 60x46

Olaf Tangen, norsk bildkonstnär även verksam i Sverige, född 1903 i Kragerø kommun Telemarken Norge, död 1997.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 29 januari 2018
kl 20:55:25

Olaf Tangen

Läs mer om Olaf Tangen